Licență / Disertație - FEBRUARIE 2017

Înscrieri sesiunea februarie 2017: 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 14 februarie 2017

Probele de examene nivel LICENȚĂ sunt programate astfel:

• Proba 1. Evaluarea cunostintelor fundamentale si de specialitate - 20 februarie
  • Proba 2. Prezentarea si sustinerea lucrarii de licenta - 21 februarie

Probele de examene nivel DISERTAȚIE sunt programate astfel:

• Management, consiliere si asistenta psihopedagogica in institutiile incluzive LR - 21 februarie
  • Terapia limbajului si audiologie educationala LR - 21 februarie

Sala și ora de începere vor fi anunțate în timp util.

Dosarul de inscriere pentru examenul de licenta trebuie sa contina urmatoarele acte:

• 1) dosar plic;
  • 2) fișa de lichidare semnată și ștampilatp de către serviciile UBB (descarcă fișa de lichidare)
  • 3) referat privind lucrarea de licență (descarcă modelul)
  • 4) cerere tip (se completează la înscriere)
  • 5) copie legalizată după certificatul de naştere (şi de căsătorie, dacă se doreşte trecerea numelui de căsătorie pe diploma de licenţă)
  • 6) 2 poze 3/4 color
  • 7) diploma de bacalaureat (original și 2 copii) și anexă foaie matricolă (original și 2 copii)
  • 8) lucrarea de licenţă – 1 exemplar listat și legat (nu este obligatorie copertarea) care se depune la comisie în momentul susținerii
  • 9) lucrarea de licenţă în format electronic, pe CD
  • 10) rezumatul lucrării de licenţă, max. 1 pag. (un exemplar în limba română și un exemplar într-o limbă de circulație internațională)
  • 11) declarație privind autenticitatea tezei
  • 12) certificat de competenţă lingvistică, eliberat de Centrul Alpha, 15 puncte - original şi copie xerox (daca nu aţi susţinut examenul de competenţă lingvistică la facultate)
  • 13) dovada achitării taxei de înscriere (dacă este cazul).