banner Conferinta Nationala cu participare internationala

Inscriere Conferinta

Ateliere de lucru

Program Conferinta

Expozitie de pictura pe perioada conferintei

Informatii utile despre Cluj-Napoca

Galerie de Imagini

Date de contact

Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei

Catedra de Psihopedagogie Speciala

Noutati

>>> Lucrariile full-text pentru volumul conferintei

Lucrariile in format full-text va rugam sa le expediati pe adresa de mail a conferintei pana in data de 12 decembrie 2008. Conditiile de tehnoredactare sunt urmatoarele:

1. Format pagina A4
  2. Marginile pagini de 2,5 cm (sus, jos, dreapta, stanga)
  3. Titlul lucrarii / autor(i) / institutia:
    • Titlu: Times New Roman, dimensiunea caracterelor 14, ingrosat, centrat, fara majuscule
    • un rand liber sub titlul lucrarii
    • Prenumele NUMELE: Times New Roman, dimensiunea caracterelor 12, centrat
    • Institutia: Times New Roman, marime font 10, centrat
    • Datele de contact (adresa postala, adresa de mail): Times New Roman, dimensiunea caracterelor 10, centrat
  4. Abstract:
    • Intr-o limba straina: engleza sau franceza
    • Maxim 200 de cuvinte
    • Times New Roman, dimensiunea caracterelor 10
    • un rand liber sub adresa institutiei
  5. Cuvintele cheie:
    • Intr-o limba straina (engleza sau franceza - aceiasi cu abstractul)
    • Maxim 5 cuvinte cheie
    • Times New Roman, dimensiunea caracterelor 10
    • un rand liber sub abstract
  6. Continutul lucrarii:
    • Minim 6 pagini – Maxim 10 pagini
    • Times New Roman, dimensiunea caracterelor 12
    • Titluri numerotate sub forma (1. / 1.1. / 1.2.3. ), ingrosat, dimensiunea caracterelor 12, aliniate la TAB
  7. Bibliografia:
    • Nume, Initiala Prenumelui. (anul), Titlul articol/carte, de la pagina la pagina, Editura, Orasul.
    • Times New Roman, dimensiunea caracterelor 10.

Va rugam sa respectati cerintele de tehnoredactare vezi model.

>>> Formular inscriere

Din sectiunea INSCRIERE puteti descarca formularul de inscriere ce ofera posibilitatea introducerii cuvintelor cheie.

In momentul completarii chestionarului nu folositi tasta ENTER. Pentru deplasare in formular, utilizati tastele sageti.

>>> Taxa conferinta

Taxa de participare este de 120 lei si poate fi achitata in ziua deschiderii conferintei la sediul Facultatii de Psihologie si Stiinte ale Educatiei, Cladirea Pedagogica, Str. Sindicatelor, nr. 7 .

>>> Date importante

15 septembrie - data limita de trimitere a formularelor de inscriere

20 septembrie - comunicarea acceptarii rezumatelor

Lista rezumatelor acceptate va fi afisata pe site-ul conferintei, in sectiunea PROGRAM.

>>> Structura rezumatului

Rezumatele comunicarilor vor fi incluse in brosura conferintei. Rezumatul trebuie sa cuprinda urmatoarle informatii: numele si prenumele autorului / autorilor, tittlul didactic / stiintific, institutia / locul de munca, e-mail si adresa institutiei. Conditiile de redactare a rezumatului: maxim 300 de cuvinte si 5 cuvinte cheie. Rezumatul trebuie redactat in limba romana si intr-o limba straina (engleza / franceza / germana).

>>> Lucrarile in extenso

Lucrarile in extenso, in urma selectiei realizate de Comitetul Stiintific al conferintei, vor fi publicate intr-un volum colectiv, cu ISBN, la Editura Presa Universitar Clujeana.

Prima pagina

Simb@d