Zilele Porţilor Deschise la Psihopedagogie Specială

Banner zilele portilor deschise la Departamentul de Psihopedagogie Speciale

I N V I T A Ţ I E

Departamentul de Psihopedagogie Specială din cadrul Facultăţii de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei, Universitatea „Babeş-Bolyai” Cluj Napoca, organizează în perioada 17 - 21 iunie 2013 Zilele Porţilor Deschise la Psihopedagogie Specială, ocazie cu care vă invităm să luaţi parte la activităţile ce vor avea loc după următorul calendar:

Marţi, 18 iunie - între orele 16-18

- Mini Simpozion cu tema Istoria Psihopedagogiei Speciale – Întâlnire cu Seniorii Psihopedagogiei Speciale Prof. univ. dr. Vasile Preda și Conf. univ. dr. Ioan Moldovan  – eveniment de tip bibliotecă vie şi un eveniment cultural, concert susţinut de persoanele cu nevoi speciale.

Locaţie eveniment: Clădirea PEDAGOGICA, Str. Sindicatelor, nr. 7, Sala Al. Roşca, et. 1

Miercuri, 19 iunie – între orele 12-14

- lansarea Proiectului Cursuri Accesibile pentru Studenţii Nevăzători în parteneriat cu Fundaţia Cartea Călătoare şi Fundaţia Orange, la Centrul de Asistenţă în Domeniul Tehnologiilor de Acces pentru Persoane cu Deficienţe de vedere.

Locaţie eveniment: Clădirea UNIVERSITAS, Str. Panduri, nr. 7, parter

Joi, 20 iunie - de la ora 16

- Ziua Departamentului de Psihopedagogie Specială – prezentarea laboratoare de cercetare, interese de cercetare, specializări, aspecte din viaţa studenţească, informare despre dreptul de liberă practică şi statutul absolventului de psihopedagogie specială.

Joi, 20 iunie - de la ora 18

- proiecţie de film accesibil pentru persoane cu deficienţe de vedere Moartea domnului Lăzărescu – regia Cristi Puiu.

Tot în această perioadă, în holul Facultăţii de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei vor exista standuri de prezentare ale ONG-urilor, Asociaţiilor, Fundaţiilor şi Şcolilor Speciale din domeniul educaţiei speciale.

Vă mulţumim și vă așteptăm!

Cu considerație,
Conf. univ. dr. Adrian Roșan

Mai multe informații despre eveniment găsiți și pe pagina noastră de facebook.