PAȘI prin INCLUZIUNE - Cartea Albă a Psihopedagogiei Speciale

I N V I T A Ţ I E

Departamentul de Psihopedagogie Specială din cadrul Facultății de Psihologie și Științe ale Educației, Universitatea „Babeș-Bolyai” Cluj Napoca, vă invită în zilele de 3 și 4 decembrie 2014 la cea de-a doua ediție a manifestărilor dedicate Zilei Internaționale a Persoanelor cu Dizabilități, cu titlu PAȘI prin INCLUZIUNE - CARTEA ALBĂ A PSIHOPEDAGOGIEI SPECIALE.

În cadrul acestei manifestări, în data de 4 decembrie 2014 va avea loc Sesiunea de Comunicări Științifice PAȘI PRIN INCLUZIUNE, în cadrul căreia sunteți invitați să vă înscrieți cu comunicări din domeniul educației speciale și incluzive. Lucrările sesiunii de comunicării vor fi publicate într-un volum online cu ISBN.

Calendarul Evenimentelor:

• 2 – 5 decembrie 2014
    • - sesiune de postere studențești
    • - expoziție de obiecte de artă ale persoanelor cu dizabilități
    • - expoziție de imagini tactile
  • 3 decembrie 2014
    • - atelier de modelaj în lut
    • - proiecție de film tematică
    • - lansare de carte
  • 4 decembrie 2014
    • - Sesiunea de Comunicări Științifice "PAȘI prin INCLUZIUNE"
    • - Expoziție cu vânzare de produse și tehnologii de acces
    • - Proiecție de film accesibilă pentru persoanele cu deficiențe de vedere
    • - Atelier de lucru privind legislația în domeniul educației speciale și incluzive

Vă așteptăm să participați la evenimentele Departamentului de Psihopedagogie Specială!

Pentru mai multe informații despre programul evenimentului și înscrieri, vă rugăm să consultați site-ul Departamentului de Psihopedagogie Specială și pagina centrului CATA .

Cu considerație,

Conf. univ. dr. Adrian Roșan

Descarcă invitația oficială

Termenul limită pentru înscriere în calitate de audient, cu prezentare orală sau poster este 26 noiembrie 2014.

Programul integral al evenimentului va fi publicat după data de 29 noiembrie!

Cu spijinul: GRAWE România Asigurare SA, Perkins School, Baum Engineering, INDEX Braille, Kreativity, Fundația Cartea Călătoare, ALTIX Vision România, DOMINO PC, Global INK, ELMO print.

logo - GRAWE Asigurari SA

logo PERKINS School