banner eveniment

Conferința ”Experiențe împărtășite. Experiențe Incluzive”

INVITAȚIE

Departamentul de Psihopedagogie Specială, Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației, Universitatea Babeș-Bolyai, cu ocazia Zilei Internaționale a Persoanelor cu Dizabilități vă invită să participați la Conferința ”Experiențe împărtășite. Experiențe Incluzive”.

Conferința este organizată în parteneriat cu Asociația Be Inclusive, Biroul pentru studenții cu dizabilități (BSD) al Universității Babeș-Bolyai, Centrul de asistență în domeniul tehnologiilor de acces pentru persoane cu deficiențe de vedere (CATA) și Laboratorul de cercetări interdisciplinare a diferențelor individuale în învățare (Learn-id).

Conferința se va desfășura în data de 4 decembrie 2017, la Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației, Str. Sindicatelor, nr. 7, et. 1, Amf. Al. Roșca, cu începere de la ora 13. Pentru a putea participa este necesară completarea FORMULARULUI ONLINE!

Conferința se adresează profesorilor psihopedagogi, profesorilor de sprijin, psihologi, logopezi, cadrelor didactice din învățământul special și special integrat/inclusiv, specialiștilor din domeniul educației, studenților și masteranzilor.

Programul conferinței poate fi consultat.

Vă așteptăm cu drag,

Cu deosebită considerație,