Conferința Națională
Museums and Individuals with Visual Impairments: Friends or Strangers?

I N V I T A Ț I E

În cadrul proiectului Erasmus+ Bridging the Gap between Museums & Individuals with Visual Impairments, Departamentul de Psihopedagogie Specială - Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, în parteneriat cu Muzeul Etnografic al Transilvaniei și Asociația Nevăzătorilor din România Filiala CLUJ, vă invită să participați la

Conferința Națională
Museums and Individuals with Visual Impairments: Friends or Strangers?

Conferința va avea loc la sediul Facultății de Psihologie și Științe ale Educației, Str. Sindicatelor nr. 7, în data de 28 octombrie 2016.

Participanții se pot înscrie cu lucrare / audient, accesând formularul online, până la data de 23 octombrie 2016.

Lucrările din cadrul conferinței vor aborda tematici privind metode și tehnici de acces la educație, cultură, viață socială și profesională a persoanelor cu dizabilități vizuale, în context specializat și incluziv.

Conferința se adresează specialiștilor din domeniul educației specializate și incluzive, muzeografi, profesori psihopedagogi, specialiști în domeniul realizării de materiale accesibile pentru persoane cu dizabilități vizuale.

Vă așteptăm cu drag!

Conf. Univ. Dr. Andrea HATHAZI
Coordonator BaGMIVI-UBB România

Conf. Univ. Dr. Adrian ROȘAN