INVITAȚIE

Departamentul de Psihopedagogie Specială din cadrul Facultății de Psihologie și Științe ale Educației, Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, în parteneriat cu Primăria din Kuurne (Belgia), Ubuntu Grup, Universitatea din Ghent (Belgia), Primăria Municipiului Cluj-Napoca și APAHM - Asociația pentru Protejarea și Ajutorarea Handicapaților Motor - Centrul Napoca PROTHEUS, vă invită să luați parte la Conferința „Parteneriat pentru incluziunea socială și profesională a persoanelor cu dizabilități” organizată în cadrul Grupului de lucru România-Belgia, ce va avea loc în data de 8 octombrie, de la ora 9, în Clădirea PEDAGOGICA, Str. Sindicatelor nr. 7, et. 2, Sala 19.

Programul evenimentului poate fi consultat aici.

Evenimentul se înscrie în seria evenimentelor ”Cluj-Napoca 2015 Capitală Europeană a Tineretului”.

Cu deosebită considerație,

Prof. univ. dr. Călin Felezeu
Decan, Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației

Conf. univ. dr. Adrian Roșan