I N V I T A Ț I E

Departamentul de  Psihopedagogie Specială vă invită să participaţi la Şcoala de Vară Internaţională „Comunicarea alternativă şi augmentativă în contextul dizabilităţii multiple” organizată în perioada 12-15 septembrie 2016, cu participarea Dnei. Dr. Katerina Mavrou -Assistant Professor - de la European University Cyprus, expert în Tehnologii asistive şi de acces şi Comunicare alternativă şi Augmentativă.

Şcoala de vară se adresează masteranzilor Departamentului de Psihopedagogie specială, dar şi profesorilor psihopedagogi.

Nu se percepe taxă de participare, iar numărul locurilor este limitat la 25 de persoane.

Persoană de contact: Conf.univ.dr. Andrea Hathazi - andrea.hathazi [/at\] ubbcluj.ro.

Persoanele care doresc să participe se pot înscrie completând formularul online până în data de 7 septembrie 2016. Participanții selectați vor fi anunțați prin e-mail, iar în data de 9 septembrie 2016 pe site-ul Departamentului va fi afișată lista finală a participanților.

Lista participanților la Școala de Vară Internațională.

Programul Școlii de Vară Internațională.

afis scoala de vara 2016

Comitetul de Organizare: