Şcoala de vară „Strategii specifice de intervenţie în contextul deficienţei multiple”

Catedra de Psihopedagogie Specială, în colaborare cu Perkins International, SUA şi Sense International (România) organizează în perioada 20 - 24 iunie 2011

Activităţile şcolii de vară se vor desfăşura la sediul Facultăţii de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei, str. Sindicatelor, nr. 7, Cluj-Napoca. Workshop-urile vor fi susţinute de: Mira Tzvetkova, Maria Anca, Hathazi Andrea, Carolina Haţegan, Roxana Cziker, Oana Tufar, Daniela Mihăescu, Mirabela Orth, Cristina Alexandru.

Temele abordate in cadrul workshopurilor:

• Strategii specifice de intervenţie în contextul deficienţei multiple
  • Limbajul mimico-gestual
  • Aspecte ale meloterapiei în deficienţa multiplă
  • Strategii specifice de intervenţie şi elaborarea planului multidisciplinar de recuperare bazat pe clasificarea CIF
  • Tehnici creativ- plastice de exprimare a emoţiilor
  • Curriculum pentru copii cu deficienţe multiple

Informaţii suplimentare:

Persoană de contact: Andrea Hathazi, ahathazi [at] yahoo.com