Ziua Internațională a persoanelor cu dizabilități

banner 3 decembrie

Departamentului de Psihopedagogie Specială al Facultăţii de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei din cadrul Universității „Babeş-Bolyai” are onoarea de a vă invită la evenimentele dedicate Zilei Internaționale a Persoanelor cu Dizabilități.

Deschiderea oficială va avea loc în data de 3 decembrie 2012,  ora 16, în sala Alexandru Roșca.

De la ora 17 vă invităm la expoziția de postere  studențești, iar de la ora 18 va avea loc proiecția unui film artistic consonant cu evenimentul.

În data de 4 decembrie, Fundația Cartea Călătoare (www.cartidaisy.ro) cu sprijunul Fundației ORANGE, în colaborare cu Departamentul de Psihopedagogie Specială  vă invită la proiecția specială a unui film accesibilizat pentru persoane nevăzătoare, începând cu ora 19. Mai multe informatii aici.

Mai multe informații veți găsi pe site-ul Departamentului, pe pagina noastra de facebook sau la e-mail psihoped [at] psiedu.ubbcluj.ro !

Eveniment sustinut de: www.wesco.ro